najczęściej zadawane pytania


Kto pyta nie błądzi. Nie ma głupich pytań. Slogany znane i stare jak świat - ale jakże prawdziwe. Sekcję pytań i odpowiedzi uzupełniamy na bieżąco w oparciu o Wasze pytania skierowane do pracowników recepcji czy animatorów.

 1. Czy do figlostrefy wejdzie osoba bez dziecka?

   

  Nie. Osoby dorosłe mogą wchodzić na teren ancymondo wyłącznie w roli opiekunów dzieci, które pozostają pod ich opieką.

 2. Czy opiekunowie płacą za wstęp?

   

  Nie, opiekunowie dzieci wchodzący wraz z nimi nie płacą dodatkowej opłaty za wstęp.

 3. Bezpieczeństwo w każdym tego słowa znaczeniu to dla nas absolutny priorytet. Czy cała sala ancymondo jest monitorowana poprzez system kamer, z których obraz jest prezentowany na monitorach i rejestrowany?

   

  Na miejscu są cały czas obecni nasi pracownicy - animatorzy, instruktorzy wspinaczkowi oraz obsługa recepcji, których jednym z zadań i obowiązków jest wychwytywanie zachować niebezpiecznych, i niepożądanych. W przypadku stwierdzenia takiego zachowania, osoba naruszająca regulamin może zostać zmuszona do opuszczenia strefy ancymondo. W Stacji Nowa Gdynia jest również przez całą dobę obecna ochrona, która ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo wszystkich przebywających na terenie Stacji Nowa Gdynia.

 4. Czy osoby dorosłe mogą korzystać z figlostrefy?

   

  Jak najbardziej. Wręcz zachęcamy rodziców i opiekunów do wspólnej zabawy z dziećmi. Labirynt atrakcji jest tak skonstruowany, również ze względów bezpieczeństwa, żeby dorośli mogli dotrzeć w każde miejsce, gdzie trafi ich pociecha.

 5. Jak przygotować dzieci do zabawy w ancymondo?

   

  Podstawowe zasady:

  zabrać dobry humor
  - nie najadać się
  - lekki, przewiewny strój (sugerujemy spodnie lub legginsy z długimi nogawkami)
  - każdy musi posiadać ancypoślizgowe skarpetki (do kupienia w recepcji lub do przyniesienia z domu)

 6. Gdzie mogę zostawić kurtkę czy buty?

   

  W ancymondo zaraz przy wejściu po przekroczeniu bramek wejściowych znajduje się szatnia z szafkami, w której można zostawić kurtki, buty czy torby. Zachęcamy jednak do niezabierania zbyt wielu rzeczy ze sobą - lepiej pozostawić je w domu lub samochodzie.

 7. Czy na terenie ancymondo znajduje się parking?

   

  Goście korzystający z ancymondo korzystają z dozorowanych parkingów znajdujących się na terenie Stacji Nowa Gdynia. Liczba miejsc została ostatnio powiększona właśnie ze względu na stworzenie strefy ancymondo

 8. Czy na terenie ancyfigli znajdują się jakieś atrakcje dodatkowo płatne?

   

  Dodatkowo płatną atrakcją jest tor samochodzikowy z quadami. Za możliwość jazdy płaci się żetonami, które można kupić w recepcji i kafeterii

 9. Czy w recepcji i kafeterii można płacić kartą?

   

  Tak, oczywiście.

 10. Czy ancymondo jest otwarte w każdą niedzielę?

   

  Tak, ancymondo jest otwarte praktycznie każdego dnia poza wybranymi najważniejszymi świętami, o czym zawsze informujemy z wyprzedzeniem

 11. Czy w ancymondo mogę pozostawić dziecko pod opieką a samemu udać się na zajęcia sportowe np. na siłownię?

   

  Tak, mamy przygotowane takie rozwiązanie, że dzieci zostają pod naszą opieką. Odpowiedzi na wszystkie pytania z tym związane znajdują się w sekcji pytań dotyczących pozostawienia dziecka pod opieką ancymondo.

 12. Czy kafeteria to miejsce samooobsługowe?

   

  Tak. w ancymondo nie ma obsługi kelnerskiej. Napoje i przekąski należy zamawiać przy ladzie kafeterii i tam również je odebrać.

 13. Czy dzieci mogą same zamawiać w kafeterii?

   

  Tak, ale wyłącznie wykorzystając przedpłacone środki, którymi mozna zasilić zegarek będący kluczem wejścia do ancymondo. Zasilenie zegarka pieniędzmi i przekazan klucza dziecku oznacza zgodę rodzica na dysponowanie przez dziecko znajdującymi się tam środkami. Niewykorzystane środki są zwracane.

 14. Przyszedłem odebrać dziecko. Jak je znajdę?

   

  Dziecko może wywołać obsługa recepcji poprzez system nagłośnienia i z pomocą animatorów. Rodzice, mogą również sami wejść na teren ancymondo korzystając z opaski, którą otrzymają w momencie pozostawienia dziecka w strefie.

 15. O której godzinie jest ostatnie wejście do ancymondo?

  Ostatnie wejście do strefy ancymondo może mieć miejsce na godzinę przed zamknięciem, czyli o godz. 20:00. Na godzinę 19:00 można zarezerwować ostatnie wejście na ścianki wspinaczkowe. Opłata za pobyt jest taka sama jak za pobyt dwugodzinny.

 16. Chcę sprawić prezent bliskiej osobie. CZy mogę dla niej kupić bilet wstępu do ancymondo?

  Jak najbardziej. W ancymondo można kupić wartościowe bony podarunkowe, uprawniające do wstępu do strefy. Oczywiście pięknie zapakowane w formie prezentu.

1. Czy za ścianki wspinaczkowe trzeba dodatkowo płacić?

 

Nie, wejście na ancyścianki wspinaczkowe jest w cenie biletu do strefy ancymondo. Ale należy pamiętać, że żeby mieć zagwarantowane wejście na daną godzinę, należy zrobić rezerwację miejsca

 

 

2. W jaki sposób mam zarezerwować miejsce na ściankach wspinaczkowych

 

Najlepiej przez stronę www - na głównej stronie znajduje się link do rezerwacji. Po rejestracji można wybrać sprawdzić dostępność miejsc i zarezerwować miejsce

 

 

3. Czy ze ścianek mogą korzystac tylko dzieci?

 

Nie. Ze ścianek mogą też korzystać ich opiekunowie, na takich samych zasadach jak dzieci - czyli wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca

 

 

4. Czy na miejscu można wypożyczyć sprzęt do wspinaczki?

 

Na miejscu czeka na gości kompletne wyposażenie wspinaczkowe. Kask, buty oraz uprząż. Wszystko udostępniamy w cenie wejścia

 

 

5. Korzystałem ze ścianek wiele razy - czy muszę przechodzić szkolenie.

 

Każdy musi przejść szkolenie startowe, niezależnie od doświadczenia i częstotliwości wspinania się. Każda godzina rozpoczęcia zajęć zaczyna się od szkolenia wprowadzającego, które trwa ok 15  minut. Dopiero potem następuje sesja wspinaczkowa.

 

6. Czy te ścianki są bezpieczne?

 

Ścianki posiadają wszelkie wymagane prawem atesty i zezwolenia do użytkowania. Wykonawcą systemu ścianek ancymondo jest firma Walltopia - światowy lider jeśli chodzi o ścianki wspinaczkowe mogący pochwalić się realizacjami na całym świecie. To również najwyższa półka jeśli chodzi o jakość wykonania, innowacyjność rozwiązań  - i pierwsza taka realizacja firmy Walltopia w regionie łódzkim.

 

Wszystkie ścianki są wyposażone w oryginalny system zabezpieczający, w pełni bezpieczny

 

7. Czy na ancyściankach wspinaczkowych można przejść szkolenie z asekuracji lub odbyć kurs wspinaczkowy?

 

Nie planujemy wykorzystywać ścianek na potrzeby kursów czy egzaminów wspinaczowych, ani kursów z asekuracji

 

8. W jakim wieku można zacząć korzystać ze ścianek?

 

Dzieci muszą mieć skończone 4 lata i ważyć minimum 17 kg.

 

9. Ile trwa jedno wejście na ścianki?

 

Na jedno godzinne wejście składa sie 15 minut szkolenia + 45 minut efektywnego korzystania ze ścianek. Gwwarantujemy, że na raz wystarczy :-)

 

10. O której można najpóźniej wejść na ścianki?

 

Ostatnie wejście jest możliwe o godzinie 19:00, a rezerwacja przed godziną 19:00. 

 

 

 

 

1. Czy w Ancymondo jest miejsce do karmienia i przewijania? Czy jest tam ciepło i względnie cicho?

 

Tak oczywiście, w Stacji Nowa Gdynia jest miejsce dla matki z dzieckiem gdzie mozna w ciszy  przewinąć i nakarmić dziecko.

 

 

2. Czy jest miejsce na przechowanie wózka dziecięcego?

 

Niestety, na teren ancymondo nie można wjeżdżać z wózkiem dziecięcym.

 

 

3. Czy jest miejsce, gdzie mogę usiąść i nakarmić dziecko własnym jedzeniem?

 

Do strefy ancymondo nie można wnosić jedzenia. Natomiast można usiąść i nakarmić dziecko w strefie wypoczynkowej SNG

 

 

4. Czy w obiekcie znajduje się podgrzewacz do butelek/słoiczków?

 

Tak, prosimy się zgłosić do kafeterii

 

 

5.  Czy strefa dla malutkich dzieci jest zabezpieczona? I jeżeli tak to jaka jest wysokość zabezpieczeń?

 

Dla najmłodszych dzieci jest przeznaczona strefa malucha, gdzie wszystkie atrakcje znajdują się w parterze. Natomiast nie jest ona wygrodzona, a dzieci pozostają pod opieką ich opiekunów

 

 

6. Czy mogę zostawić dziecko pod Państwa opieką? Jeżeli tak to od jakiego wieku?

 

Tak jak najbardziej. W ancymondo można zostawić dziecko w wieku od 4 lat pod opieką naszych animatorów a samemu udać się np. na zajęcia fitness. 

 1. Czy w ancymondo mogę pozostawić dziecko pod opieką pracowników ośrodka?

  Tak, jest taka możliwość. Należy wypełnić specjalne oświadczenie (druk mozna pobrać z sekcji dokumentów do pobrania i i wypełnić w domu). Obowiązuje specjalna procedura w takim przypadku ale jest to jak najbardziej możliwe

 2. Czy to jest bezpieczne? Czy moje dziecko może samo wyjść ze strefy?

  Żadne dziecko nie może samo wyjść ze strefy, zawsze musi towarzyszyć mu osoba dorosła. Dziecko nie może również wyjśc z obcą osobą. Dzieci i rodzice otrzymują takie same opaski, które pozwalają zidentyfiować, że są razem

 3. Co w sytuacji, jeśli moje dziecko będzie nas szukać lub potrzebowało mojej pomocy?

  Zawsze pobieramy od Państwa dane kontaktowe i informację czy planują Państwo pozostać na terenie Stacji Nowa Gdynia czy wyjechać na zewnątrz. Jeśli planują Państwo udział w zajęciach w SNG i nie będą mieli przy sobie np. telefonu - znajdziemy Państwa z pomocą naszych pracowników

 4. Czy dzieci pozostające pod Waszą opieką są jakoś dodatkowi identyfikowane?  Skąd wiecie, że akurat dane dziecko jest pod Waszą opieką?

  Wszystkie dzieci pozostawione pod naszą opieką biorą udział w specjalnych bawełnianych koszulkach, które otrzymujecie Państwo w recepcji wraz z opłaceniem udziału dziecka w zajęciach.

 5. Czy moje dziecko moze korzystać ze ścianek wspinaczkowych bez mojego udziału?

  Tak, jeśli ma ukończone 13 lat i gdy ma zarezerwowane miejsce na daną godzinę. Opiekun musi również podpisać oświadczenie o zgodzie na sesję. Oczywiście, o bezpieczeństwo dzieci na ściankachc dbają instruktorzy wspinaczkowi, ale obecność opiekuna jest konieczna. Należy przypomnieć dziecku, że powinno samo się zgłosić na daną godzinę do instruktora w celu odbycia szkolenia, które odbywa się na początku każdego godzinnego wejścia. Bez tego wspinaczka będzie niemożliwa.

 6. Zostawiam moje dziecko na dwie godziny - co w sytuacji, gdy zache mu się pić czy jeść?

  Nie przyjmujemy gotówki od dzieci. Ale może Pan/Pani zasilić odpowiednią kwotą klucz/zegarek, które dziecko będzie mieć przy sobie. Dziecko będzie mogło opłacać usługi kafeterii do wysokości dostępnych środków na kluczu.

 7. Czy żeby skorzystać z usług kafeterii moje dziecko musi opuścić strefę ancymondo?

  Nie, dostęp do kafeterii jest bezpośrednio ze strefy ancymondo. Państwa dziecko nigdy samo nie opuszcza strefy ancymondo.

 

 

 1. Czy salki urodzinowe są tematyczne?

  Nie. Salki w ancymondo nie mają określonej tematyki. Są oznaczone kolorami. Natomiast istnieje wiele możliwości ich dodatkowe aranżacji - taki był nasz cel. Kwestię aranżacji można uzgodnić przy okazji rozmowy z przedstawicielem ancymondo w trakcie rozmowy o szczegółach uroczystości.

 2. Ile osób może pomieścić największa salka urodzinowa

  Standardowo salki pomieszczą do ok. 20 osób. Ale mamy również salę, do której wejdą na pewno dwie pełne klasy ;-)

 3. W systemie rezerwacji jest informacja, że należy w rezerwacji uwzględnić czas na przygotowanie aranżacji. czy jak za to płacę

  Oczywiście, że nie. Natomiast z technicznego punktu widzenia musimy uwzględnić czas konieczny na sprzątanie pomiędzy jednymi a drugimi urodzinami. Ten czas nie obciąża klienta.

 4. Czy dorośli mogą przebywać wraz z dziećmi w salach urodzinowych?

  Oczywiście, chociaż sugerujemy raczej relaks przy kawie w strefie kafeteryjnej. Nasi animatorzy, doskonale dadzą sobie radę z dziećmi :-)

 5. Czy w salkach jest lodówka na tort lub inne produkty wymagające schłodzenia lub przechowywania w niższej temperaturze

  Za dostarczenie tortu, pokrojenie i wszelkie przekąski odpowiada zespół kafeterii SNG, który posiada odpowiednie zaplecze do przechowywania tego typu produktów.

 6. Czy mogę przyjść z własnymi jedzeniem?

  Nie, nie jest to możliwe.

 7. Czy organizację urodzin można oprzeć tylko na istniejących pakietach?

  Nie, sprawdzone pakiety powinny pomóc Państwu podjąć dezycję, z jakich atrakcji będzie najbardziej zadowolny jubilat. Oczywiście w rozmowie z państwa opiekunem ze strony ancymondo, można doprecyzować Państwa oczekiwania. Wariantów jest mnóstwo.

 8. Czy dorośli płacą dodatkowo wchodząc na urodziny kolegi/koleżanki ich dziecka?

  Nie, nie płacą. I mogą również korzystać z dostępnych atrakcji na terenie ancymondo razem z dziećmi.  
 9.  Czy mogę przyjść z własnym tortem?

Nie, nie jest to możliwe tak jak w przypadku przekąsek ze względu na wymogi sanitarne.